Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego modelu wspierającego instytucje prospołeczne poprzez pomoc w finansowaniu OZE w tych instytucjach jako element strategii społecznej odpowiedzialności firm.
Efektem projektu będzie innowacyjny kalkulator CO2, (zgodny z nową normą ISO 14067) dzięki któremu różne podmioty będą miały możliwość zidentyfikowania obszarów największej emisji CO2 (tzw. śladu klimatycznego), znalezienia sposobów na jej ograniczenie lub zrekompensowanie (carbon offset) dzięki inwestycjom w instytucjach prospołecznych zgodnie z autorską zasadą 4xO (Odkryj, Oszacuj, Ogranicz, Oddziałuj).
Na obecnym etapie realizacji projektu poszukujemy organizacji prospołecznych, w których moglibyśmy przetestować metodykę obliczania śladu klimatycznego organizacji.
Co zyskuje organizacja:
- obliczenie śladu klimatycznego organizacji przez ekspertów projektu
- wskazanie obszarów w których jest możliwe zmniejszenie zużycia energii
- analiza możliwości instalacji odnawialnych źródeł energii w organizacji (OZE)
- oszacowanie zmniejszenia śladu klimatycznego po zainstalowaniu OZE
Czego oczekujemy od organizacji:
- udostępnienia danych do obliczenia śladu klimatycznego (zużycia energii elektrycznej, paliw, surowców, struktury sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podróży służbowych itp.),
- umożliwienie przeprowadzenia wizyty ekspertom projektu, która ma na celu poznanie możliwości instalacji OZE.
W związku z powyższym zwracamy się do Was z prośbą o podjęcie współpracy z nami w ramach projektu.
W przypadku chęci współpracy prosimy o przesłanie maila na adres: jmieszkowicz@aerisfuturo.pl. W tytule proszę wpisać: „ZEZS - zgłoszenie”, w treści proszę podać dane osoby do kontaktu z Waszej organizacji - skontaktujemy się z Wami.
W razie pytań prosimy o kontakt z Joanną Mieszkowicz, tel. 693 589 391, www.aerisfuturo.pl
Projekt ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ jest realizowany przez Fundację Aeris Futuro (lider), Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz przedsiębiorstwa The Sustainers sp. z o.o. i Kalich w ramach I konkursu Programu Innowacje Społeczne dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.