Start ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA

Start ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA

Start ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA


11 marca 2015

Fundacja Ekologiczna ARKA rozpoczęła ogólnopolską akcję ROWER POMAGA. Rowerzyści moga wpisywać przejechane kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl, a za każde 5000 km ARKA może przekaże rower dzieciom z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Poszukiwani są partnerzy akcji!

Tradycyjnie, akcja łączy tematykę ekologiczną ze społeczną. Fundacja wraz z partnerami projektu będzie namawiać wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl. Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze, o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem. 

Za każde 5000 przejechanych wspólnie na rowerach kilometrów, dzięki sponsorom, Arka przekaże dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Fundacja szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów rowerów dla dzieci. W ramach akcji będą rozdawane „rowerowe serduszka” – nalepki na rowery, które są głównym symbolem akcji.

Tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

Arka szuka także organizatorów imprez rowerowych i wolontariuszy, którzy pomogliby w promocji całej akcji. Mamy dla nich koszulki i nasze rowerowe serduszka.

ROWER POMAGA LUDZIOM. Jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji.

ROWER POMAGA ZIEMI. Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę.

ROWER POMAGA DZIECIOM. Dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na www.rowerpomaga.pl. Każde 5000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu na terenie kraju Sponsorzy akcji nagrodzą rowerami. Fundacja Arka przekaże je do Domów Dziecka.

Udział w tej społecznej akcji przyniesie więc konkretne korzyści!

Polacy pokochali rowery. A te mają dobroczynny wpływ na zdrowie i stan środowiska naturalnego. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję (w ciągu godziny spalasz 300–600 kcal), zmniejsza stres, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Rower nie emituje spalin i hałasu, jak robią to samochody. Komunikacja rowerowa nie zabiera wielkiej przestrzeni, jak jezdnie i parkingi.

Poruszając się rowerem często dotrzesz na miejsce szybciej niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie. Rower zapewnia kontakt z przyrodą i doznania estetyczne. Jazda na rowerze dodaje optymizmu. Ruch i wysiłek sprawia, że organizm wydziela endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia.

Dodatkowe informacje:
Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 609 267 020, w.owczarz@fundacjaarka.pl


Baner akcji Rower Pomaga