Polska premiera filmu „Thin ice”

Polska premiera filmu „Thin ice”

Polska premiera filmu „Thin ice”


13 listopada 2013

Koalicja Klimatyczna wspólnie z Okręgiem Mazowieckim Polskiego Klubu Ekologicznego zorganizowała debatę „Stąpając po cienkim lodzie” połączoną z premierowym pokazem filmu „Thin ice” w Polsce. Pokaz filmu i debata odbyły się 13 listopada w godzinach 18.00 – 21.00 w namiocie przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ul. Świętokrzyskiej.

Twórcą filmu „Thin ice” jest Simon Lamb, naukowiec i geolog. Swój dokument nakręcił w odpowiedzi na powtarzające się w ostatnich latach ataki na naukowców zajmujących się badaniami klimatu. Simon Lamb stara się wyjaśnić, jak jest naprawdę. W związku z tym odbywa podróż do wielu miejsc, w których prowadzone są badania, rozmawia z pracującymi tam ludźmi i dokumentuje ich prace.

„Thin ice” to film wyjątkowy, wyjaśniający sekrety badań klimatu prowadzonych różnymi metodami, w różnych częściach świata. Dokument odpowiada na wszystkie najważniejsze pytania. Kim są naukowcy badający klimat? Czy oszukują, jak twierdzą niektórzy, czy rzeczywiście szukają prawdy?

Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty, która odbyła się po pokazie filmu, w której wzięły udział: dr Aleksandra Kardaś, fizyk atmosfery oraz Urszula Stefanowicz, Koordynator Koalicji Klimatycznej.

Więcej informacji o filmie: http://thiniceclimate.org/