Już w najbliższą niedzielę Piknik z Klimatem!

Już w najbliższą niedzielę Piknik z Klimatem!

Już w najbliższą niedzielę Piknik z Klimatem!


28 sierpnia 2014

Zapraszamy na Piknik z Klimatem – imprezę organizowaną corocznie przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ostatnią niedzielę wakacji. Tegoroczny Piknik odbędzie się 31 sierpnia na Placu Zamkowym w godzinach od 11:30 do 16:30.

Tegoroczny Piknik z Klimatem odbędzie się pod hasłem „Klimatyczna Podróż z Warszawy do Paryża przez Limę”. Jest to odniesienie do Szczytu Klimatycznego ONZ, który od 2013 roku odbywa się kolejno w tych trzech miastach. W 2015 roku podczas szczytu w Paryżu planowane jest podpisanie globalnej umowy klimatycznej, zobowiązującej państwa z całego świata do redukcji emisji CO2, tak, aby zminimalizować ryzyko globalnego ocieplenia na poziomie 2°C.

Piknik z Klimatem umożliwia partnerom platformy „Partnerstwo dla Klimatu” zaprezentować podejmowane działania, zachęcić odwiedzających do refleksji nad tym, jakie znaczenie ma wpływ naszych zachowań na zmiany klimatu, pokazując jednocześnie jak małe zmiany w naszym codziennym życiu mogą wpłynąć na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Podczas imprezy zaproszeni goście wypowiedzą się na tematy związane ze zmianami klimatu oraz ich zapobieganiem. Głos zabiorą m.in.: Krystyna Janda, Artur Partyka, Krystyna Czubówna, Reni Jusis oraz eksperci: Witold Lenart, Jacek Bożek oraz Kamil Wyszkowski, a także Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – Leszek Drogosz. Na młodszych uczestników czekają liczne gry i konkursy z nagrodami. Wydarzenie rozpocznie się paradą rowerową, a zakończy koncertem zespołu Recykling Band.

Na stoisku Klubu Gaja w ramach programu Święto Drzewa prowadzone będą warsztaty ekologiczno-edukacyjne. Podczas zajęć „Słońce na TAK” będzie można samodzielnie złożyć zabawkę z klocków LEGO napędzaną energią słoneczną lub wiatrową. Młodsi uczestnicy będą mogli również zaprojektować i ułożyć z klocków LEGO makietę Zielonego Miasta – ekologicznego i przyjaznego: domy z zielonymi dachami i ścianami, parki, transport publiczny i elektrownię wiatrową. Ponadto uczestnicy Pikniku z Klimatem będą mogli wziąć udział w happeningu „Dizajn z klimatem!” – samodzielnie wykonają nadruk metodą stensil na przyniesionej odzieży (koszulce, torbie, bluzce). Na uczestników happeningu „Dizajn z klimatem!” czekają sadzonki buka.