Do negocjacji! Gotowi! Start!

Do negocjacji! Gotowi! Start!

Do negocjacji! Gotowi! Start!


20 listopada 2012

Koalicja Klimatyczna i WWF Polska zapraszają na konferencję prasową - „Do negocjacji! Gotowi? Start!”, która odbędzie się 21 listopada, o godzinie 11.00 w Centrum Prasowym PAP.

Czego możemy spodziewać się po najbliższej Konferencji Klimatycznej ONZ, COP18, w Katarze? Do kogo trafi Skamielina Roku? Czy Polska ma szanse zostać gospodarzem przyszłorocznego Szczytu Klimatycznego?

Już 26 listopada w Doha, w Katarze, rozpocznie się Konferencja Klimatyczna, w której uczestniczyć będą tysiące delegatów z całego świata, w tym przedstawiciele Polski. Jakie są jej cele? Po co jest organizowana? Dlaczego jest potrzebna? Z jakiego powodu jest ważna dla naszego kraju? Na te i inne pytania odpowiedzą przedstawiciele Koalicji Klimatycznej, WWF Polska i Urzędu Miasta st. Warszawy podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w środę, 21 listopada 2012 roku, o godzinie 11.00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8.

Jednocześnie w czasie konferencji przedstawiona zostanie „kuchnia negocjacyjna”, a także stanowisko WWF opisujące oczekiwania wobec nadchodzącego Szczytu Klimatycznego, COP18. Prelegenci opowiedzą również o wpływie międzynarodowej polityki klimatycznej na działania na poziomie lokalnym oraz o roli miast w ochronie klimatu i podejmowanych przez miasta działań w tym zakresie.

W konferencji udział wezmą:

• Leszek Drogosz - Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu Miasta St. Warszawa
• Monika Marks – Kierownik Projektu WWF Polska „Klimat i energia”
• Urszula Stefanowicz – Koordynator Koalicji Klimatycznej

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt dla mediów:

Anna Budzyńska,
Koalicja Klimatyczna, a.budzynska@koalicjaklimatyczna.org, 601582 046

Paweł Średziński, WWF Polska, psredzinski@wwf.pl, 604631633